Vodotěsnost telefonu ip 68 a mýty o bateriích

Vodotěsnost telefonů je dnes jedním z nejdůležitějších parametrů, na které se spotřebitelé při výběru nového zařízení zaměřují. Na trhu často najdeme smartphony s označením „IP68“, což u mnoha uživatelů vyvolává dojem, že mají v ruce téměř nezničitelný telefon, který přežije jakékoliv podmínky. Jak ale uvádí článek na wired.cz, skutečnost je trochu jiná.

Vodotěsnost telefonu ip 68 – skutečnost versus mýty

Podle normy IP68 by měl takto označený telefon vydržet ponoření do vody o hloubce až 1,5 metru po dobu 30 minut. Nicméně, jak upozorňuje zmíněný článek, voděodolnost není totéž co vodotěsnost. Dokonce i telefon s nejvyšším hodnocením IP68 může být v jistých podmínkách snadno poškozen vodou. Například, pokud je telefon vystaven slané vodě, chlorované bazénové vodě, nebo vysokému tlaku (např. při potápění), může dojít k proniknutí vody do zařízení.

Proto je důležité mít na paměti, že vodotěsnost telefonu ip 68 je spíše marketingový tahák než absolutní záruka. Samotný výrobce totiž často v drobném písmu upozorňuje na to, že voděodolnost se může časem a opotřebením snižovat.

Mýty o bateriích – co je pravda a co ne

Dalším významným tématem, kterým se zabývá magazín wired.cz, jsou mýty o bateriích ve smartphonech. Téměř každý uživatel má své vlastní názory a zaručené metody, jak prodloužit životnost baterie. Ale co říká věda?

Jedním z nejrozšířenějších mýtů je například tvrzení, že je nutné baterii pravidelně vybíjet do nuly, aby se resetovala a prodloužila její životnost. Tento pohled však pochází z dob nikl-kadmiových baterií a pro moderní lithium-iontové baterie je spíše škodlivý. Lithium-iontové baterie nemají paměťový efekt a pravidelné vybíjení do nuly jim může naopak ublížit.

Další často opakovaný mýtus je, že nabíjení telefonu přes noc výrazně zkracuje životnost baterie. Moderní smartphony jsou však vybaveny inteligentními nabíjecími algoritmy, které zabraňují přebíjení a minimalizují poškození baterie. Proto není nutné se obávat ponechání telefonu na nabíječce přes noc.

batteries, energy, battery pack

Jak se správně starat o svůj smartphone

Přístup k vodotěsnosti a péči o baterii by měl být založen na přesných informacích, které poskytuje vědecký výzkum a odborné zdroje, jako je magazín wired.cz. Důležité je si uvědomovat omezení technologie vodotěsnosti telefonu ip 68 a nepodlehnout rozšířeným mýtům o bateriích.

Wired Czech Republic and Slovakia se i nadále věnuje přinášení spolehlivých informací a analýz o nových technologiích, které nám pomáhají lépe se orientovat v rychle se měnícím světě technologií a byznysu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *